Wart 30 mln euro obraz Degasa skradziony z muzem w Marsylii


Szacowany na 30 mln euro obraz francuskiego impresjonisty Edgara Degasa pt. "Chórzyści" został skradziony z muzeum Cantini w Marsylii. Kradzież małego obrazka, pastela o wymiarach 32 na 27 cm, namalowanego w 1877 roku, odkrył w czwartek rano personel muzeum.

Oś świata motoryzacji przestawiła się na wschód… . Zapomnijcie o Detroit i problemach nękających amerykańskich producentów samochodowych. W czasach, gdy światowy rynek motoryzacyjny kurczył się ze względu na kryzys finansowy, sprzedaż samochodów w Chinach poszła gwałtownie w górę. Chińska sprzedaż w tej branży po raz pierwszy przyćmiła Stany Zjednoczone, a Chiny stały się największym rynkiem samochodowym na świecie. Polska jest nadal w środku kryzysu, potrzebna jest reforma finansów publicznych - uważa b.wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Z kolei b. wiceminister finansów prof. Stanisław Gomułka dostrzega symptomy wychodzenia z kryzysu, jednak przestrzega przed rosnącym zadłużeniem publicznym. Złoty ma szansę na dalsze umocnienie w czwartek w związku ze znaczącą poprawą nastrojów na światowych rynkach finansowych. Krajowa waluta może dziś zejść do poziomu 3,95 zł za euro, uważają ekonomiści.Wczorajsze wie.ci z rynku nieruchomo.ci przebudzi.y ze snu poda.. Mimo zielonego rozpocz.cia dnia notowa., WIG20 zako.czy. dzie. na -2.34% minusie, i obecnie notuje warto.. 2370.07 pkt. Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje 10- i 15-letnie o wartości 910 mln euro - podał resort finansów w komunikacie. Podatki byłego senatora Henryka Stokłosy należałoby naliczyć raz jeszcze, począwszy od 1993 r., z uwzględnieniem podjętej wówczas decyzji o uldze podatkowej, apeluje "Nasz Dziennik".

Czeski i polski przemysł zbliżyły się w październiku do granicy odrodzenia, ale nie przekroczyły punktu zwrotnego, wynika z danych opublikowanych w poniedziałek. Ekonomiści twierdzą, że dynamika ożywienia w przemyśle może osłabnąć.

- Arctic Paper rozważa rozbudowę papierni w Kostrzynie tak, aby zwiększyć możliwości produkcyjne do 380 tys. ton papieru z obecnych 270 tys. ton. W ciągu kilku tygodni spółka powinna poinformować o przejęciu papierni - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper. Ustawa hazardowa po nowelizacji pozwoli Służbie Celnej, która ma nadzór nad hazardem, sprawdzić podatników grających przez internet. - Kontrola kont bankowych pozwoli jednak na sprawdzenie nie tylko przelewów z gier - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna". Fiskus otrzyma np. informacje o darowiznach, które powinny być opodatkowane.

Dolar dalej będzie tracił - uważają ekonomiści. Zjazdu dolara nie zatrzyma nawet podniesienie stóp procentowych przez Fed. Według najnowszych prognoz, amerykańska waluta dalej będzie tracić do euro. - Na umocnienie się waluty będziemy czekać co najmniej rok - przewidują ekonomiści. Spółka Famur, producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, na mocy porozumienia z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW), obejmie obligacje KHW o wartości nominalnej 64 mln zł, poinformowała firma w poniedziałek. Britain's top share index hit a six-week closing high on Tuesday and rose for a third straight session, led by banks with HSBC firmer after the previous session's post results sell-off.Po ostrych spadkach kursu eurodolar, wywołanych przez dane makro, które w ostatnim czasie głównie rozczarowują inwestorów, nastąpił moment budowania konsolidacji, która może przeciągnąć się w czasie. Jesteśmy jedynym krajem w całej Unii Europejskiej, który może się pochwalić wzrostem gospodarczym w drugim kwartale roku i najskuteczniej walczy ze zjawiskiem kryzysu - powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Komisja nadzorująca Metro-Goldwyn-Mayer spotkał się w czwartek z wierzycielami, by zaprezentować plan pozostawienia studia, jako autonomicznej jednostki. Według źródeł znających sprawę, Acces Industries zagroził wycofaniem swojej oferty, jeżeli nie dostanie odpowiedzi szybko.

Deutsche Bank podwyższył rekomendację dla PBG do "kupuj"


Deutsche Bank podwyższył rekomendację dla PBG do "kupuj" z "trzymaj", cena docelowa została ustalona na 270 zł.

Karty kredytowe pod lupą banków


W bankach zaczęto wnikliwie lustrować posiadaczy kart kredytowych, ostrzega "Gazeta Wyborcza". Tym, którzy mało zarabiają albo mają kłopoty ze spłatą długu, banki tną limity wydatków, a nawet zabierają karty. Straciło je już 200 tys. osób.

Cisza przed burzą


Po zakończeniu czwartkowych notowań można śmiało powiedzieć, że to nie była ciekawa sesja. Od wtorku na rynku poza debiutem PZU dzieje się niewiele i ostateczny niewielki spadek WIG20 na wczorajszej sesji jest tego dobrą ilustracją.

Japonia na większym plusie


Japonia wychodzi z recesji. Druga gospodarka świata odnotowała w okresie od lipca do września wzrost Produktu Krajowego Brutto o 1,2 procent kwartał do kwartału. To wynik lepszy od oczekiwań - i drugi kwartalny wzrost z rzędu.

Jeżeli twoja szkoła chce zorganizować wycieczki szkolne Warszawa to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne w roku 2020. Posiadamy ogromne doświadczenie jeśli chodzi o wycieczki szkolne Warszawa i współpraca z nami to zawsze pewność udanej wycieczki. Organizujemy wycieczki szkolne Warszawa w wielu pakietach, zarówno jako wycieczki szkolne jednodniowe oraz wielodniowe.

BGK wysusza rynek obligacji


Bank Gospodarstwa Krajowego, emitent obligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, jest zadowolony z wyników środowego przetargu obligacji na rzecz KFD oraz nie obawia się braku zainteresowania w trzech kolejnych przetargach - poinformował PAP Mariusz Grab, dyrektor departamentu skarbu w BGK.

Giełdowi potentaci na plusach


Swoje kwartale wyniki podały w poniedziałek Polska Grupa Energetyczna, Enea SA i PKO Bank Polski. Wszystkie zanotowały zyski, często zaskakująco wysokie wobec oczekiwań analityków.

Dobre dane z rynku pracy w USA umocnią złotego


Jeżeli dane z amerykańskiego rynku pracy okażą się dobre, czego oczekują rynki, wtedy złoty na fali wzrostu apetytu do ryzyka może zyskiwać, nawet do 4,06 za euro - oceniają analitycy.

DM BZ WBK wycenia akcje PZU


Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 20 kwietnia wycenili akcje PZU metodą porównawczą i metodą zdyskontowanych dywidend w przedziale od 261 zł do 370 zł za akcję.

Funt w ważnym miejscu


Wraz ze wzrostem awersji do ryzyka, amerykańskie indeksy giełdowe traciły wczoraj na sile. Taka sytuacja sprzyja dolarowi, który nieznacznie w środę zyskiwał. Podwyżka stóp procentowych w Norwegii ostudziła oczekiwania inwestorów w innych rejonach świata.

Spowolnienie tempa PKB wyklucza szybkie podwyżki stóp proc. - Chojna-Duch


- Obserwowane wciąż silne spowolnienie tempa wzrostu PKB wyklucza szybkie podwyżki stóp procentowych - oceniła w rozmowie z PAP Elżbieta Chojna-Duch, kandydat sejmowej koalicji PO-PSL do RPP nowej kadencji.

Saab do zamknięcia?


General Motors na oferty zakupu Saaba czeka do końca roku. Rada Dyrektorów koncernu z Detroit zdecydowała, że jeśli do końca grudnia firma nie otrzyma interesujących ofert przejęcia tej szwedzkiej marki, to Saab zostanie zamknięty. Szwedzkie media spekulują o domniemanych chętnych do kupna.

Sejm za zmianami w ustawie o zatrudnieniu socjalnym


Możliwość tworzenia Centrum Integracji Społecznej i Zakładu Aktywności Zawodowej przez samorząd, powiat lub gminę oraz możliwość przekazania ich organizacjom pozarządowym - przewiduje znowelizowana ustawa o zatrudnieniu socjalnym, przyjęta w czwartek przez Sejm.

Inwestorzy wierzą, iż pomoc dla Grecji nadejdzie szybko


W czwartek na rynkach wyczuwalny był ostrożny, ale jednak optymizm. Było to zauważalne zwłaszcza na rynkach akcji - w Warszawie indeks WIG20 poszedł blisko 2 proc. w górę. Złoty lekko zyskał, ale euro pozostało w okolicach 3,91 zł, a dolar 2,9550 zł.

Tajemnicza reforma polityki kursowej Chin


Władze Chin zapowiedziały reformę zasad polityki kursowej. Zapowiedzi są lakoniczne i nieprecyzyjne. W oficjalnym oświadczeniu Ludowego Banku Chin można przeczytać, że kurs juana będzie bardziej elastyczny, oraz, że punktem odniesienia jego wartości może znowu zostać koszyk walut zamiast, jak to jest obecnie, jedna waluta, czyli dolar.

Gas Natural Gets EUR4 Billion Syndicated Loan


Gas Natural SDG SA has signed a EUR4 billion syndicated loan with 18 banks, the Spanish energy company said Wednesday.

Skanska wygrała przetarg na budowę hali w Koszalinie


Spółka Skanska SA wygrała przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie - poinformował w poniedziałek organizator postępowania, Politechnika Koszalińska (PK).

Wall Street: Spadki po wynikach Alcoa


Wtorkowa sesja na Wall Street, po sześciu kolejnych dniach zwyżek, przyniosła pogorszenie nastrojów i spadki głównych indeksów, a pretekstem do realizacji zysków stały się gorsze od oczekiwań wyniki kwartalne Alcoa oraz obawy przed nałożeniem przez rząd podatków na duże amerykańskie banki, które skorzystały w znacznym stopniu z pomocy państwa.

Dexia notuje zysk


Spółka finansów publicznych Dexia Group wypracowała w III kwartale 274 mln euro zysku.

Giełdy czekają na rozstrzygnięcie


Zmienne humory i przesadne reakcje na niezbyt istotne informacje, to obraz ostatniej sesji tygodnia. Od rana widać było dużą wstrzemięźliwość inwestorów w podejmowaniu decyzji. Wiązała się ona oczywiście z oczekiwaniem na to, co ?wymyślą? Amerykanie. Ci zaś przestraszyli się dość oczywistego przecież stwierdzenia Bena Bernanke, że Fed będzie gotów do podwyższenia stóp procentowych, ?gdy prognozy gospodarcze wystarczająco się poprawią?. Ale czy ktoś liczył, że pozostaną na poziomie zera ?na zawsze??

Spółka zależna Zetkamy ma umowę o przewidywanej wartości 25 mln zł


Spółka zależna Zetkamy, MCS zawarła umowę o współpracy z Arcelor-Mittal Stainless Automotive Tubes Czech Republic, poinformowała spółka w komunikacie. Przewidywana wartość umowy wynosi 25 mln zł.