Najbardziej wiarygodny przedstawiciel banku w placówce


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Rosja i Turcja podpisały porozumienie o budowie pierwszej tureckiej elektrowni atomowej, której koszt szacuje się na 20 mld dolarów (15,8 mld euro). Miedź drożeje w piątek na giełdach metali z powodu obaw o możliwe zakłócenia w dostawach metalu z kopalń w Południowej Ameryce - podają maklerzy. Około 70 osób zebrało się w środę wieczorem na pikiecie związkowców z PLL LOT przed kancelarią premiera. Protestujący sprzeciwiają się sposobowi zarządzania spółką. Chcą też odwołania prezesa firmy.\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Ministrowie gospodarki krajów członkowskich UE, kierownictwo amerykańskiego producenta samochodów General Motors i Komisja Europejska spotkają się w poniedziałek w Brukseli na kolejnych rozmowach o przyszłości europejskich zakładów GM Opel-Vauxhall. Najnowsza wersja Binga dla systemu Windows Phone wprowadza bardzo wiele nowości. Mamy nową stronę główną, wyszukiwarkę filmów, informacje o ruchu drogowym, nowy interfejs i… nawigację głosową.

Nowe stawki opłat lotniczych – oświadczenie ULC - Ewentualna podwyżka opłat lotniczych wynika wprost z zapisów zmienianej obecnie ustawy Prawo lotnicze. Zapisy te były przedmiotem uzgodnień międzyresortowych ...

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Pakistan i Iran podpisały umowę o budowie gazociągu, którym irański gaz popłynie do Pakistanu. 32 tys. 894 zł zarabiał co miesiąc w 2008 r. prezes NBP Sławomir Skrzypek. Inni członkowie zarządu banku zarabiali średnio więcej od niego - 35,2 tys. zł. Do dyspozycji szefa banku centralnego jest za to reprezentacyjne bmw.

Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć kres trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą poprzeć sankcji przeciw Iranowi oraz przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami. Minister skarbu Aleksander Grad skomentował w dzisiejszym w radiu PiN wyniki zapisów na akcje PGE. # dochodzi stanowisko Gaz-SystemuJak podaje Głos Szczeciński, wieczorem w dniu wczorajszym doszło do awarii, która pozbawiła dostaw energii elektrycznej mieszkańców kilkunastu ulic. 7 września 2009 r. CP Energia podpisała z firmą Brüggen Polska Sp. z o.o. z umowę sprzedaży gazu ziemnego o wartości 10 036 800 zł netto w okresie pięciu lat. Operator nastawiony na oferowanie kompleksowych usług innym graczom - to pomysł na nową firmę

Rozpoczęto budowę centrum handlowego pod Opolem


Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\"Daily Telegraph\\\".

InPost, z grupy Integer.pl, ma umowę z instytucją finansową wartą ok. 50 mln zł


We wtorek, 8 grudnia, w programie telewizyjnym "Kuba Wojewódzki" miała miejsce premiera piosenki zespołu "Ciacho". Tworzą go gwiazdy najnowszej polskiej komedii. Już za parę dni piosenkę będzie można usłyszeć w stacjach radiowych.

Indeks WIG20 wzrósł w środę dzięki nastrojom z zagranicy


W gliwickiej fabryce Opla ruszyła seryjna produkcja nowego modelu tej marki - astry czwartej generacji. Rozpoczęto ją kilka tygodni wcześniej niż zakładano. Produkcja będzie teraz stopniowo zwiększana, by do końca roku osiągnąć wielkość 25 aut na godzinę.

MFW: Pomożemy Rumunii, gdy drastyczne cięcia przyniosą skutek


Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił zmianę podejścia do pomocy finansowej dla Rumunii. Fundusz ogłosił w poniedziałek, że kolejną transzę wartego 20 mld euro pakietu pożyczkowego prześle dopiero wówczas, gdy podjęte przez ten kraj rygorystyczne decyzje oszczędnościowe przyniosą skutek. A zatem zmaleje deficyt budżetowy

Będzie kolejny przetarg na majątek stoczni Szczecin. Może jeszcze w maju


Komisja Europejska zgodziła się na jeszcze jedną próbę sprzedaży stoczni. - Jest szansa, by przetarg odbył się jeszcze w tym miesiącu, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach - mówi Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa

Glencore Energy dostarczy ropę do Unipetrol RPA z grupy PKN Orlen


PKN Orlen zawarł umowę typu spot z Glencore Energy UK Ltd. na dostawę ropy naftowej do Unipetrol RPA. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi około 27,6 milionów USD, czyli około 80 milionów zł, poinformował Orlen w piątek. Łączna wartość umów zawartych pomiędzy PKN Orlen a Glencore w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi teraz około 592 miliony USD, czyli ok. 1.712 milionów zł, podano także.

W przyszłym tygodniu rządy Polski i Rosji podpiszą gazową umowę


W przyszłym tygodniu rządy Polski i Rosji podpiszą gazowy kontrakt stulecia. A wczoraj zmieniono zarząd polsko-rosyjskiej spółki - właściciela tranzytowej rury do Niemiec.

Chiny największym światowym eksporterem


Chiny wyprzedziły w 2009 r. Niemcy w rankingu największych światowych eksporterów. W grudniu 2009 r. chiński eksport sięgnął niemal 131 mld dol. i w całym roku wyniósł 1,2 bln dol.

Buzek apeluje do UE o późniejsze emerytury: Koniec życia na kredyt


- Musimy skończyć z kulturą życia na kredyt, dłużej pracować i później przechodzić na emeryturę - powiedział podczas szczytu UE w Brukseli szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Zaapelował też, aby zarządzanie gospodarcze w UE dotyczyło wszystkich 27 krajów członkowskich, a nie tylko państw skupionych w strefie euro

"Nasz Dziennik": Niemieckie stocznie nie dostały kataru


Rząd niemiecki w odróżnieniu od ekipy Donalda Tuska nie szuka egzotycznych inwestorów dla swoich stoczni - zauważa "Nasz Dziennik".

Warszawska giełda czeka na impuls zza oceanu


Z powodu kiepskich zbiorów w ubiegłym roku i niespodziewanych mrozów na Florydzie kontrakty na sok pomarańczowy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 17 proc., osiągając najwyższe ceny od dwóch lat. Niespodziewanie w poniedziałek indeksy spadły o 13 proc. - To jakiś Dziki Zachód - mówi Dominick Minervini, który na poniedziałkowych transakcjach zarobił 8 tys. dolarów

Pożegnanie z Radiem Truck


Program zdjęto z anteny 19 grudnia Z końcem 2009 r. zniknęła z eteru audycja „Radio Truck”, nadawana od 12 lat w Programie 1 Polskiego Radia. Jej autor ...

Litwa. Więźniowie będą płacili za energię elektryczną


Od poniedziałku 1 marca więźniowie na Litwie sami będą płacili z aenergię elektryczną . Przewiduje to przyjęta w styczniu poprawka do kodeksu karnego.

Prezes ARP kontra "Wprost": W ustawie nie ma terminu wpłaty wadium


W ustawie kompensacyjnej nie został określony termin wpłaty wadium w procesie sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Leżało to w zakresie niezależnego zarządcy kompensacji, wybranego przez wstępne zgromadzenie wierzycieli - powiedział w niedzielę na konferencji prasowej szef Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski.

Kruzensztern w Gdyni


Odnowione Nabrzeże Pomorskie powita niecodziennych gości W sobotę (12 czerwca) ok. godz. 15.00 w gdyńskim porcie, przy świeżo odnowionym Nabrzeżu Pomorskim zacumuje jeden z największych i najpiękniejszych ...

W Wielkiej Brytanii planują budowę elektrowni jądrowych


Brytyjska Komisja Planowania infrastruktury (IPC) opublikowała zaktualizowany harmonogram przewidywanych wniosków o zezwolenie na budowę nowych elektrowni jądrowych w Wielkiej Brytanii. Pierwszego wniosku można się spodziewać od EDF Energy na początku sierpnia.

Polska stroną w budowie rosyjskiej elektrowni


W postępowanie środowiskowe poprzedzające budowę w obwodzie kaliningradzkim Bałtyckiej Elektrowni Atomowej włączyła się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku - informuje "Nasz Dziennik".

Projekty aktów prawnych - Biopaliwa


Sygnały amerykańskiej Rezerwy Federalnej o możliwości zacieśnienia polityki monetarnej osłabiły złotego - uważają analitycy. Ich zdaniem, do końca tygodnia złoty może utrzymywać się w przedziale 4,13-4,19 za euro.

Ubezpieczyciele: wyjeżdżając na majówkę, Polacy rzadko ubezpieczają mieszkania i domy


Wybuch podlodowcowego wulkanu Eyjafjoell na Islandii nie należy do największych w najnowszych dziejach erupcji. Palma pierwszeństwa należy do wulkanu Novarupta w Parku Narodowym i Rezerwacie Katmai na Alasce. Potężne rozmiary miały także wybuchy wulkanów Pinatubo i Góra Św. Heleny.

Rewolucja w internecie dla polskich firm


Już 10 tys. firm założyło własne strony w internecie w ramach akcji prowadzonej przez Google'a, PKPP Lewiatan i home.pl pod patronatem Ministerstwa Gospodarki