Rośnie bezrobocie


W grudniu pracę straciło 2,3 tys. osób. Co gorsza od początku roku w urzędach pracy stoją kolejki rejestrujących się bezrobotnych. - Grudzień był fatalny, styczeń będzie jeszcze gorszy - twierdzą szefowie PUP-ów

Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści. - Za dwa dni kończy się nabór polskich rachmistrzów obejmującego całą Unię Europejską spisu rolnego. Tymczasem do wielu biur spisowych nie zgłosił się ani jeden chętny - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" W lutym koncerny samochodowe sprzedały w Polsce 24,4 tys. nowych aut, o 19,2 proc. mniej niż przed rokiem. Ruch w salonach z autami maleje już od pięciu miesięcy.Celem publikacji jest przedstawienie potencjalnym beneficjentom informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania na inwestycje odnawialnych źródeł energii (OZE) ze środków europejskich. Wybór nie jest zaskoczeniem. Od kilku tygodni, to znaczy od pojawienia się informacji, że Jan Krzysztof Bielecki opuści stanowisko prezesa, Kornasiewicz była wymieniana jako prawdopodobna kandydatka na nowego prezesa Niemcy i Rosja nie mogą wybaczyć General Motors, że w zeszłym tygodniu zrezygnował ze sprzedaży Opla faworyzowanemu przez Berlin konsorcjum austriacko-kanadyjskiej firmy Magna i rosyjskiego banku Sbierbank

W środę Centrozap podpisał umowę generalna z Grupą Kapitałową Fabryki Maszyn Famur w zakresie sprzedaży energii elektrycznej.

Krajowy lider rynku bakalii Bakalland dzięki programowi oszczędnościowemu zarobił netto od lipca do grudnia 2009 r. aż 9,1 mln zł, czyli prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej. Nowy premier Japonii Naoto Kan ostrzegł w piątek, że jego kraj może stanąć w obliczu kryzysu, w jakim znajduje się Grecja, jeśli pilnie nie upora się z rosnącym długiem publicznym.

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym. Dzięki przejęciu przez spółkę UAL linii lotniczych Continental Airlines dojdzie do powstania największych linii lotniczych na świecie. Umowa warta ponad 3 miliardy dolarów sprawi, że nowo ...


Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku. General Motors nie będzie prosić państw UE o pomoc publiczną dla Opla i na własną rękę zajmie się sanacją europejskich fabryk Już w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju UK Championships dojdzie do starcia utytułowanych rywali - Anglika Steve\'a Davisa i Szkota Stephena Hendrego. Pierwszy z nich wygrywał brytyjskie mistrzostwa sześć razy w karierze, drugi ma o jeden triumf mniej.

FIXING NBP: 2.7185 zł za dolara; 4.1044 zł za euro


Wpływy z akcyzy za wyroby tytoniowe będą w tym roku wyższe od planowanych - powiedział w środę wiceminister finansów Jacek Kapica.

Złoty odzyskuje siłę. Ale euro znowu po 4 zł


W reakcji na zatwierdzenie przez Unię Europejską programu pomocowego o wartości 500 mld euro w poniedziałek rano złoty umocnił się do zagranicznych walut do tego stopnia, że euro kosztowało poniżej 4 zł. Po godz. 12 euro znów przebiło barierę 4 zł

UE chce monitorować tranzyt rosyjskiego gazu przez Białoruś


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Komisja Europejska chce zacząć monitorować ciągłością dostaw rosyjskiego gazu przesyłanego przez Białoruś do UE.

MinFin sprzedało na przetargu uzupełniającym obligacje za 95 mln zł


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Projekt zmiany systemu zapasów obowiązkowych ropy naftowej i paliw nie zakłada nowego podatku


Ministerstwo Gospodarki informuje, że przygotowywane założenia zmiany organizacji systemu zapasów obowiązkowych ropy naftowej i paliw nie przewidują wprowadzenia nowego podatku. Koszty tworzenia i utrzymywania zapasów są od dawna elementem ceny paliw.

KGHM rozważa wykorzystanie części programu obligacji wartego max. 500 mln zł


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. \"Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić\" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Ferro zadebiutuje na GPW 14 kwietnia


Ferro, spółka zajmująca się produkcją armatury oraz komponentów instalacji sanitarnych i grzewczych zadebiutuje na GPW 14 kwietnia - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałkowym komunikacie.

Erste radzi: "Redukuj" PGE, a DM BZWBK "kupuj" Synthos


Analitycy Erste Group rekomendują "redukuj" dla akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) w swoim pierwszym raporcie, datowanym na 12 marca, odtajnionym w poniedziałek. Cena docelowa została ustalona na 21 zł.

PKO BP zapłaci 5,7 mln zł kary za nierzetelne reklamy lokaty


Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na PKO BP ponad 5,7 mln zł kary za wprowadzające w błąd reklamy słynnej Max Lokaty

Oszukali ok. 1,2 tys. osób na Allegro. Jest akt oskarżenia


Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie trzech mężczyzn, którzy oszukali ponad 1,2 tys. użytkowników internetowego portalu aukcyjnego Allegro. Oskarżeni m.in. sprzedawali fikcyjny towar; wyłudzili w sumie ponad 120 tys. zł

Ruszyła Platforma Informacyjna Inteligentnego Opomiarowania


Rozpoczął funkcjonowanie pierwszy w Polsce serwis internetowy poświęcony wdrażaniu systemu Smart Metering - PIIO (Platforma Informacyjna Inteligentnego Opomiarowania).

GAZ-SYSTEM otrzymał kolejne dofinansowanie z UE na prace przygotowawcze dla Baltic Pipe


Decyzją Komisji Europejskiej z dnia 26 maja 2010 roku GAZ-SYSTEM uzyskał dofinansowanie Unii Europejskiej (program TEN-E 2009) na przeprowadzenie badań związanych z fazą przedinwestycyjną dla gazociągu bałtyckiego (Baltic Pipe) łączącego Polskę z Danią.

Odpowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka na pytania zachodniopomorskich posłów dotyczące terminalu LNG


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Wielkopolskie.Uruchomiono nową kopalnię gazu w Roszkowie


# w trzecim akapicie depeszy zamiast: 260 mln zł powinno być: 400 mln zł #

Brytyjczycy chcą odcinać internautów


Rząd brytyjski chce wprowadzić kary dla internautów za nielegalne dzielenie się muzyką czy filmami. Wśród propozycji - czasowe odcięcie od sieci

Balcerowicz: Trzeba dokończyć reformy - "Warsaw CEE Financial Hub"


Bez dokończenia prywatyzacji, ograniczenia wydatków socjalnych i zachęcania Polaków do dłuższej pracy nie wzbijemy się po kryzysie - ostrzega prof. Leszek Balcerowicz

Nouriel Roubini: Amerykańska recesja jeszcze się nie skończyła


Dokąd zmierza amerykańska i światowa gospodarka? W ubiegłym roku w debacie brały udział dwie strony. Przedstawiciele jednego obozu uważali, że przebieg recesji w Stanach Zjednoczonych będzie miał kształt litery v - a zatem będzie ona krótkotrwała i płytka. Potrwa tylko osiem miesięcy, podobnie jak poprzednie dwie recesje w latach 1990-91 i w roku 2001, a świat uniezależni się od amerykańskiego spadku.

"Parkiet": Solorz-Żak rozmawiał o przejęciu CenterNetu


Zygmunt Solorz-Żak prowadził rozmowy z Romanek Karkosikiem o przejęciu CenterNetu, spółki zależnej NFI Midas - dowiedział się "Parkiet". Wczoraj rozmowy zerwał.

Dell płaci 100 mln dol. za sztuczki księgowe


Przez trzy lata dział księgowy Della oszukiwał inwestorów, publikując podkręcone wyniki kwartalne. W ramach ugody z amerykańską komisją papierów wartościowych (SEC) producent pecetów wpłaci na specjalne konto 100 mln dol.

GPW zawiesiła do 12 marca obrót akcjami Atlantis Energy


Zarząd GPW zdecydował o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Atlantis Energy od 8 do 12 marca - poinformowała giełda w komunikacie.