"Zbrodnicze zaniedbania" na Kubie


26 pacjentów szpitala psychiatrycznego w Hawanie zmarło w tym tygodniu z powodu zimna i zaniedbań ze strony personelu - podały kubańskie władze. Zapowiedziały, że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Narkotykowa wojna w Rio Helikopter w ogniu


Zestrzelony śmigłowiec policyjny, dwóch funkcjonariuszy zabitych i czterech rannych, podpalone autobusy i szkoły - to obraz Rio de Janeiro, które stanęło w ogniu za sprawą handlarzy narkotyków. Tak odpowiadają policji na wymierzoną przeciwko nim akcję. Agencje donoszą, że w walkach zginęło już 12 osób.

Kto steruje francuską dyplomacją?


Kto pociąga za sznurki francuskiej dyplomacji? Według lewicowego dziennika "Liberation" nie jest to wcale szef MSZ Bernard Kouchner, ale sekretarz generalny Pałacu Elizejskiego Claude Gueant, nazywany przez prasę prawą ręką prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Terrorysta z 11 września przegrał apelację


Zacarias Moussaoui, jedyny skazany za współudział w zamachach z 11 września 2001 r., przegrał apelację przed amerykańskim sądem.

Merkel może "stracić" dwa landy


Mieszkańcy trzech niemieckich landów: Kraju Saary, Turyngii i Saksonii wybierają w niedzielę nowe parlamenty regionalne. Z sondaży wynika, partia kanclerz Angeli Merkel, chadecka CDU, poniesie spore straty i może nawet utracić władzę w dwóch landach na rzecz możliwej koalicji socjaldemokratycznej SPD z postkomunistyczną Lewicą.

"Putin powinien powiedzieć prawdę o Katyniu"


Nikołaj Swanidze, znany rosyjski historyk i publicysta, uważa, że Rosja powinna odtajnić wszystkie dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Według niego, Moskwa jednak nie jest wciąż gotowa do powiedzenia prawdy o tej zbrodni.

Wieczór dedykowany pamięci Marka Edelmana w Rzymie


Wieczór dedykowany pamięci ostatniego dowódcy powstania w warszawskim getcie Marka Edelmana, zmarłego 2 paździenika zeszłego roku, odbył się w czwartek w Rzymie. Spotkanie, zorganizowane przez Instytut Polski odbyło się w wypełnionej do ostatniego miejsca sali kina na Campo de Fiori.

Sikorski: Ukraina ma prawo zgłaszać europejskie aspiracje


Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski opowiedział się w Brukseli za przyjęciem przez Unię Europejską "mapy drogowej" ustanowienia systemu bezwizowego z Ukrainą, podobnej jaką oferuje się Rosji.

Conway i Ericson testowani przez Brawn/Mercedes


Mike Conway i Marcus Ericsson wezmą udział w testach w teamie Brawn/Mercedes GP. Odbędą się one w przyszłym tygodniu na torze w Jerez i potrwają przez trzy dni.

10 tys. ludzi uciekło do Chin przed walkami etnicznymi


Około 10 tys. ludzi uciekło z północnej Birmy do Chin z powodu walk między rządową armią a bojownikami z mniejszości etnicznych zamieszkujących region Kokang - poinformował rząd chińskiej prowincji Yunnan.

Puchar Henri Delaunaya jedzie z Gdańska do Poznania


Blisko pięć tysięcy osób zrobiło sobie w Gdańsku zdjęcie z głównym trofeum UEFA Euro 2012. Przez dwa dni, w środę i czwartek, Puchar Henri Delaunaya wystawiony był na Targu Węglowym na widok publiczny. Kolejnym etapem jego podróży przez Polskę jest Poznań.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 3-0 w sparingu


Ruch Chorzów pokonał w sparingu Polonię Bytom 3-0 (0-0). Dla obu zespołów był to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy.

Bibrzycka: Marzy mi się finał z Wisłą


Celem Agnieszki Bibrzyckiej i zespołu mistrza Rosji UMMC Jekaterynburg jest zdobycie mistrzostwa Euroligi. Polka marzy o grze w finale przeciw Wiśle. Turniej Final Four rozpocznie się w piątek w Walencji.

Testy w Jerez: Najlepszy Rosberg, Pietrow daleko


Nico Rosberg z Mercedes GP był najszybszy podczas porannych środowych testów na hiszpańskim torze w Jerez. Tuż za nim uplasował się Sebastian Buemi z Toro Rosso. Robert Kubica nie brał udziału w treningu. Jego partner z zespołu, Witalij Pietrow uzyskał przedostatni czas.

Głosowali nawet nieletni, a lokale były zamknięte


Głosowanie w imieniu kobiet, dorzucanie kart do urn, nękanie komisji wyborczej i nieprawidłowe godziny otwarcia lokali wyborczych - to przykłady fałszerstw, jakich w afgańskich wyborach dopatrzyła się Fundacja Wolnych i Uczciwych Wyborów w Afganistanie. Głosowaniu przyglądało się prawie 7 tysięcy obserwatorów.

W Melbourne najgorętsza noc od 108 lat


Mieszkańcy australijskiego miasta Melbourne doświadczyli najgorętszej nocy od 1902 roku, z temperaturą sięgającą 34 stopnie Celsjusza - poinformowali meteorolodzy agencję AFP.

Antyislamskie słowa zamkną pastorowi drzwi do Pentagonu?


Pentagon skłania się do cofnięcia zaproszenia do wygłoszenia mowy w resorcie znanemu duchownemu protestanckiemu, ewangelikalnemu pastorowi Franklinowi Grahamowi, który bardzo krytycznie wypowiedział się o islamie.

Lądowanie promu Discovery znów przełożone


NASA po raz kolejny odroczyła z powodu złej pogody lądowanie na Florydzie wahadłowca Discovery. Kolejna próba przewidziana na 15.08 czasu polskiego.

Wybory w styczniu coraz mniej realne


Przeprowadzenie zaplanowanych na styczeń wyborów parlamentarnych w Iraku jest niemożliwe - oświadczył Kassim al-Abudi z państwowej komisji wyborczej. Powodem jest brak politycznej zgody na ordynację wyborczą.

Afganistan: rozbił się samolot z 43 osobami na pokładzie


Samolot afgańskich linii lotniczych Pamir Airways z 43 osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek na trasie z Kunduzu, na północy Afganistanu, do stolicy kraju Kabulu - poinformowało afgańskie MSW. Wśród podróżnych byli cudzoziemcy.

znalezionych: 38706, strona 1 z 1936
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>